Erbakan ittifak kararını açıklarken herkes arkasındaki Davut Güloğlu’na odaklandı: Burada ne işi var?

Seçimlere sayılı günler kala siyasi partiler ittifaklarını güçlendirmek için çalışmalara sürat verdi. Bu kapsamda AK Parti, bir süredir Yeniden Refah Partisi (YRP) ile Cumhur İttifakı’na katılmaları için görüşüyordu. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün kameralar karşısına geçerek parti olarak aldıkları kararı açıkladı.

“HERHANGİ BİR İTTİFAKA DAHİL OLMAYACAĞIZ”

Yeniden Refah’ın emin adımlarla yoluna devam ettiğini söyleyen Erbakan, “Yetkili konseylerimiz ve teşkilatlarımızla gerçekleştirmiş olduğumuz son derece kapsamlı istişareler sonucunda milletvekili seçimlerine rastgele bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak gitme kararı aldık. Milletimiz Yine Ulusal Görüşü ve Yine Refahı özlemektedir. 100 günlük planlarımız hazır. Allah isteği için çalışacak takımlarımız hazır. Yine iktidara gelecek ve bu milletin yüzünü Yine Refahla güldüreceğiz inşallah.” dedi.

DAVUT GÜLOĞLU’NU GÖRENLER ŞAŞIRIP KALDI

Erbakan bu açıklamayı yaparken parti kurmaylarıyla birlikte kameralar karşısına geçti. Erbakan’ın gerisinde yer alan bir isim ise tüm dikkatleri üzerine çekti. Ünlü müzikçi Davut Güloğlu’nu ekranlarda görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Görüntünün gündem olması sonrası toplumsal medyada”Davut Güloğlu’nun burada ne işi var?” üzere birçok yorum yapıldı. İşte yapılan paylaşımlardan kimileri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir