İYİ Parti milletvekili adayı kalp krizi geçirdi, ambulans gelmedi

KONYA – İYİ Parti Konya 12. sıra milletvekili Adayı Adnan Ayyıldız, dün Konya’nın Çumra ilçesinde esnaf ziyareti yaptığı sırada rahatsızlandı. Kalp krizi geçirdiği öğrenilen Ayyıldız’a Birinci müdahaleyi UYGUN Parti’nin bir öteki milletvekili adayı olan Prof. Dr. Ahmet Öztürk yaptı. Daha sonra partililer tarafından ambulans çağrıldı fakat ilçede ambulans olmadığı için Adnan Ayyıldız, partililerin gayretiyle Çumra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

KONYA KENT MERKEZİNDEN AMBULANS ÇAĞRILDI

Kaldırıldığı acilde de birçok ilacın bulunmaması nedeniyle tedavisi tam olarak yapılamayan Adnan Ayyıldız için Konya kent merkezinden ambulans çağrılsa da ambulans saatler sonra geldi. Konya’da tedavisine başlanan Ayyıldız’ın sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenildi.

‘AKP’NİN ÖVÜNDÜĞÜ SIHHAT SİSTEMİ BU TÜRLÜ İŞLİYOR’

Bir küme partili ile Çumra Devlet Hastanesi önüne gelen İYİ Parti Konya Vilayet Lideri Kadir Ulusoy, yaşananlara tepki gösterdi.

AK Parti iktidarında sıhhat siteminin geldiği duruma reaksiyon gösteren Ulusoy, şunları söyledi:

“Burası Çumra Devlet Hastanesi. Milletvekili adayımız Adnan Ayyıldız esnaf ziyareti sırasında bir rahatsızlık geçirdi. Arkadaşlarımız ambulansı aradı fakat koskoca Çumra’da ambulans yok, kendi imkanlarımızla hastaneye getirdik. Ayyıldız’a birinci müdahalesi yapıldı yeniden milletvekili adayımız Prof. Dr. Ahmet Öztürk hocamın verdiği lisan altı hapıyla şu an hayatta. Acilde olması gereken pek çok ilaç yok. Ahmet Öztürk hocam ilacın ismini verecek ben teknik bir ismi olduğu için bilmiyorum. Şu burada ambulans bekliyoruz. Çumra’da ambulans yok, Konya’dan ambulans bekliyoruz lakin bir saat oldu ve hala acil bir müdahale yapılamadı. AKP iktidarının çok övündüğü sıhhat sistemi bu türlü işliyor işte. Konya üzere değerli bir vilayet ve Çumra üzere değerli bir ilçede bir saattir ambulans bekliyoruz. Sıhhat siyasetinin getirdiği Türkiye işte budur. Tekrar Adnan Ayyıldız hocamıza geçmiş olsun diyoruz.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir