Son Dakika: Bakan Bozdağ: Anayasa’nın 24. maddesi değişecek!

SON DAKİKA HABERİ: Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TRT Haber’de gündeme ait açıklamalarda bulunuyor. Bakan Bozdağ, CHP’nin başörtüsü teklifine ait, “CHP’nin teklifi yalnızca bir meslek icra eden bayanları kapsıyor. Olmayan sorunu yasal destekli meseleye dönüştürme kabiliyeti yüksek.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Bozdağ, dün Adalet Bakanlığından Kültür Bakanlığına devredilen Diyarbakır Cezaevine ait de, “Acı anılarla anılan bir cezaevini kapatmak bizim için onurdur Azaba sıfır toleransı iktidar olunca çabucak uyguladık.” dedi.

CHP’NİN BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

CHP’nin başörtüsü teklifine ait de kıymetli açıklamalarda bulunan Bozdağ, “CHP’nin TBMM’ye verdiği teklif temelinde olmayan sorunu yine sorun haline getirecek bir destek teşkil ediyor. Özel bölümü ve öbür alanları kapsamıyor. Kamuda yalnızca bir mesleği icra eden bayanları kapsıyor. Bu düzenleme yasakçı zihniyet geldiğinde, olmayan sorunu yasal destekli sıkıntıya dönüştürür.” dedi.

“CHP bu teklifi neden verdi? Bu teklif niçin artık geldi?” diyen Bozdağ, “AYM’de milletin temel hak ve özgürlüklerini dava konusu eden CHP. Sebebi Başkanlık sistemidir, 50+1 sistemidir. Kendi sabit oyları yetmeyince, karşıdan oy alacak.” değerlendirmesinde bulundu.

YARGI PAKETİ

Yargı paketine ait de Bozdağ, “Yakında ayrıntıları paylaşacağız.” dedi.

MECLİS’TE ÇEKİÇLİ PROTESTO

Bakan Bekir Bozdağ, “Meclis, vekillerin değil milletin meclisidir. Milletin pahalarını vekillerin hepsi iç tüzüğe nazaran çalışarak koruyacak. Kürsü sorumsuzluğunu ortaya koymuştur. Genel konseylere silahla girilmez. Çekiçle girilmez, bu da silahtır. Vekillerin içeriye silahla girmeyeceği kabul edilerek aranmıyor. Yasaklara evvel vekillerin uyması gerekir. İç tüzük değişikliği Türkiye’nin hayrına olur.” açıklamasında bulundu.

DEZENFORMASYON TEKLİFİ

Sosyal medya düzenlemesini ele alan dezenformasyon teklifine ait, “Bu yasa kadar haksız akına uğramış çok az yasa var.” değerlendirmesinde bulundu.

‘KİMYASAL SALDIRI’ SAVINA TEPKİ

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın skandal ‘kimyasal saldırı’ argümanlarına da sert reaksiyon gösteren Bozdağ, “Türkiye Tabipler Birliği Lideri’nin söylediği kelamlar yenilir yutulur değil. Büyük bir iftiradır. Evvel Türk tabiplerinin buna karşı çıkması lazım. Bu birinci değil, bundan evvel de TTB Lideri’nin bu türlü açıklamaları var.” dedi.

PKK’LI VE FETÖ’CÜLERİN İADESİ

İsveç ve Finlandiya’dan PKK’lı ve FETÖ’cülerin iade sürecine ait konuşan Bozdağ, “Süreci takip edeceğiz. Türkiye kelamında duran bir ülkedir. ” değerlendirmesinde bulundu.

REFERANDUM ÇAĞRISI

“Metin ortaya çıktığı vakit toptan karşı duruş ortaya koymaları bu milletle hengameli oldukları manasına gelir.” diyen Bozdağ, “Referanduma gidilmesi takdirde büyük çoğunlukla kabul edilecektir. Kim ailenin korunmasına karşı çıkabilir. CHP’li seçmenlerin birçok da evet diyecektir.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir