Uluslararası Mektup Yazma Yarışması için son tarih 19 Nisan

İSTANBUL (İGFA) – PTT AŞ, mektup yazma kampanyası ile gençlere mektup yazmanın gelecek jenerasyonlara aktarılması ve unutulmaması gereken bir paha olduğunu hatırlatıyor.

UPU tarafından 1971 yılından itibaren her yıl düzenlenen müsabaka, 9-15 yaş ortası iştirakçileri kapsıyor.

Türkçe, İngilizce yahut Fransızca olarak yazılabilecek mektupların mevzuya bağlı olarak 800 kelimeyi aşmaması gerekiyor. Yarışa katılmak gayesiyle PTT AŞ´ye başvuran mektup sahiplerinin, gerisine isim ve soy isimlerini yazdıkları ve rastgele bir dokümana zımbalamadıkları aktüel bir vesikalık fotoğraflarını, yarışa katılmak üzere yazdıkları mektup ve istenilen dokümanları, üzerinde isim ve soy isim bilgileri bulunan zarfın içine eklemeleri gerekiyor.

Adaylar tarafından, adaya ilişkin bilgilerin yer aldığı form, veli müsaade dokümanı, velinin kişisel verilerin korunması kanunu kapsamında açık istek beyanı üzere istenilen evraklara ve yarış hakkında ayrıntılı bilgiye PTT AŞ´nin resmi internet sitesi www.ptt.gov.tr adresindeki ¨Duyurular¨ kısmından ulaşılabilir. PTT iş yerlerinden ´kayıtlı posta gönderisi´ olarak ¨Uluslararası Mektup Yazma Yarışması¨ ibaresi ile “PTT A.Ş. Milletlerarası Alakalar Daire Başkanlığı, Şehit Teğmen Kalmaz Cad. F Blok, 2.Kat, 06101, Ulus/Altındağ/ Ankara” adresine en geç 19 Nisan 2024 tarihinde PTT AŞ´ye ulaşacak biçimde göndererek müsabakaya iştirak sağlayabiliyor.

Değerlendirmede dereceye girerek birinci olan yarışmacıya 5 bin TL ve ferdî pul, ikinci olan yarışmacıya 3 bin TL ve şahsî pul, üçüncü olan yarışmacıya ise 2 bin TL ve şahsî pul mükafatı verilecek.

Sonuçlar Mayıs ayı içerisinde PTT AŞ’nin resmî internet sitesi olan www.ptt.gov.tr adresindeki “Duyurular” kısmından ve PTT AŞ´nin resmî kurumsal toplumsal medya hesaplarından açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir